W podłodze Mercedesa ukrył narkotyki warte ponad 4 mln złotych

Fot. akcja funkcjonariuszy Straży Granicznej, SG
0 4 339

Na siedem lat więzienia oraz 7,5 tysiąca złotych grzywny skazał Sąd Okręgowy w Białymstoku obywatela Rosji zatrzymanego przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z przemytem prawie 77 kilogramów haszyszu. Prokuratura nie wyklucza apelacji.

43-letni obywatel Rosji został zatrzymany do kontroli we  wrześniu 2019 roku w okolicach miejscowości Wiżajny. Mężczyzna, podróżujący samochodem marki Mercedes ML 350, kierował się w stronę granicy polsko-litewskiej.

W czasie szczegółowej kontroli okazało się, że samochód ma podwójną  podłogę, gdzie ujawniono 134 zamknięte hermetycznie paczki różnej wielkości z suszem roślinnym. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono prawie 77 kilogramów haszyszu o szacunkowej wartości ponad 4 milionów złotych.

Wczoraj, 22 grudnia br. Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał obywatela Rosji na siedem lat więzienia i 7,5 tys. zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura, która domagała się kary łącznej 12 lat więzienia, nie wyklucza apelacji przynajmniej co do części uniewinniającej orzeczenia.

Fot. zabezpieczone narkotyki, policja

Źródło: Straż Graniczna

 

Zostaw odpowiedź