6 przemytników usłyszało zarzuty. Grozi im 10 lat więzienia

Fot. zabezpieczone narkotyki, policja
0 1 705

Zarzuty przewozu oraz posiadania zakazanych ustawą substancji usłyszało sześć zatrzymanych osób przez kryminalnych z koszalińskiej komendy. Policjanci zabezpieczyli ponad 12 kilogramów amfetaminy. Wobec pięciu Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania, a jedna osoba została objęta policyjnym dozorem.

Kryminalni z koszalińskiej komendy na terenie województwa zachodniopomorskiego przeprowadzili działania, w trakcie których zatrzymali sześć osób. Policjancie w trakcie przeszukania ujawnili i zabezpieczyli przy nich znaczne ilości narkotyków. Po zbadaniu i zważeniu potwierdziło się, że jest to amfetamina w ilości ponad 12 kilogramów.

Wszystkie osoby posiadające zakazane ustawą substancji zostały zatrzymane w policyjnym areszcie, a należące do nich narkotyki zostały zabezpieczone.

Decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie wobec pięciu osób zastosowany został izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jedna z zatrzymanych osób została objęta policyjnym dozorem.

Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do lat 10, a kara za ich przewóz zaczyna się od 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź