(VIDEO) Przemytnicy w obawie przed wpadką podpalili statek. Zniszczyli narkotyki warte około 15 mln dolarów

Fot. US Navy
0 3 037

Żołnierze amerykańskiej marynarki uratowali przemytników, którzy świadomi tego, że grozi im wpadka, postanowili podpalić statek z narkotykami.

Do zdarzenia doszło 15 grudnia w Zatoce Omańskiej. Grupa przemytników szmuglowała narkotyki na tradycyjnym arabskim statku żaglowym nazywanym dau.

Podejrzani byli obserwowani z powietrza przez marynarkę wojenną Stanów Zjednoczonych. Kiedy zauważyli, że w ich kierunku zbliża się okręt, postanowili podpalić przemycane narkotyki, gdyż za popełnione przestępstwo grozi im nawet egzekucja.

Załoga statku wlała do ładowni łatwopalną ciecz, a chwilę później doszło do wybuchu. Żołnierze okrętu patrolowego USS Sirocco musieli ruszyć przemytnikom na ratunek. Mężczyznom została udzielona pomoc, gdyż odnieśli obrażenia w wyniku wybuchu. Następnie przekazano ich w ręce władz Omanu.

Uratowanych zostało pięciu obywateli Iranu. Szósty z mężczyzn nie został odnaleziony. Podejrzanym nie udało się także zniszczyć wszystkich dowodów. Skonfiskowano ponad 1700 kg haszyszu, blisko 500 kg metamfetaminy i około 30 kg heroiny.

Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano nad około 14,7 milionów dolarów. Na statku jednak miały znajdować się zakazane substancje o dwukrotnie większej wartości.

Źródło: Twitter/CBSNews

 

Zostaw odpowiedź