(VIDEO) Wpadli na gorącym uczynku. Przeładowywali towar warty 12 mln złotych

Fot. zatrzymanie podejrzanego, SG
0 3 935

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału SG, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej z Wrocławia, przeprowadzili postępowanie, które pozwoliło ustalić członków grupy, zajmującej się nielegalną dystrybucją wyrobów tytoniowych. Akcja funkcjonariuszy SG i Urzędu Celno-Skarbowego pozwoliła zatrzymać 4 mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

23 uzbrojonych funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału SG wraz z funkcjonariuszami KAS weszło na teren jednej z dolnośląskich posesji, gdzie znajdował się transport z nielegalnymi towarami akcyzowymi. Towar za pomocą ciągnika siodłowego z naczepą był transportowany z państw Unii Europejskiej, a następnie przeładowany do niesprawnego kontenera.

Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto zabezpieczono 16 ton pokrojonego tytoniu o łącznej wartości około 12 mln zł oraz gotówkę (ponad 45 tys. zł i 1600 euro).

Zatrzymanym osobom prokurator przedstawił zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która popełnianiała mi. in. przestępstwa skarbowe.

Na wniosek Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu trzech mężczyzn trafiło do aresztu śledczego, natomiast wobec czwartego z nich zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego.

Źródło: Straż Graniczna

Zostaw odpowiedź