(VIDEO) Brawurowy napad w centrum miasta. Obezwładnili pracownika i ukradli zegarki warte blisko 4 mln złotych

0 5 615

Do sieci trafiło nagranie z napadu, jakiego dokonano w stolicy Czech. Celem rabusiów padł sklep, który został okradziony kilka lat wcześniej.

Do zdarzenia doszło 15 stycznia po godzinie 17. Trzech mężczyzn wtargnęło do sklepu znajdującego się w centrum Pragi, w którym sprzedawane są luksusowe zegarki. Napastnicy, grożąc użyciem broni, sterroryzowali pracownika, następnie rozbili witryny, zabrali towar i uciekli.

Straty oszacowano na blisko 20 milionów koron, czyli ponad 3,7 milionów złotych.

Dzisiaj po godzinie 17 trzech zamaskowanych mężczyzn mówiących w obcym języku napadu na luksusowy sklep w Pradze. Grozili użyciem broni i ukradli towar warty miliony koron – przekazała w komunikacie czeska policja.

Z miejsce napadu rabusie uciekli korzystając ze skutera i hulajnogi elektrycznej. Policja odnalazła je na ulicy niedaleko obrabowanego sklepu. Jak się okazało, oba pojazdy były wcześniej skradzione.

Złodzieje działali podobnie jak słynny gang „Różowe Pantery”. Grupa przestępca składająca się głównie z obywateli państw byłej Jugosławii również przeprowadzała napady w środku dnia, kiedy sklep był otwarty. Jeden z rabusiów obezwładniał pracowników oraz mierzył czas, a pozostali rozbijali witryny i pakowali do toreb biżuterię.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy sklep znajdujący się przy ulicy Široká został obrabowany. W 2016 roku podobnie jak teraz trzech złodziei wtargnęło do lokalu, pobiło pracownika i ukradło zegarki warte pół miliona euro. Poszkodowany trafił do szpitala ze złamaną szczęką, a wszystkich rabusiów ostatecznie schwytano. Zostali oni skazani kolejno na 6 miesięcy, 3 lata i 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Polsat News/Twitter

 

Zostaw odpowiedź