(VIDEO) Kartel CJNG przeprowadza ataki bombowe za pomocą dronów. Do sieci trafiło nagranie

0 5 851

Do sieci trafiło nagranie z ataku bombowego przeprowadzonego przez członków brutalnego kartelu Jalisco New Generation.

Meksykańskie kartele od dłuższego czasu korzystają z dronów. W kwietniu ubiegłego roku zaatakowano gminę Tepalcatepec. Przestępcy próbowali przejąć kontrole nad tym terenem i zrzucili domowej roboty bomby.

Kilka miesięcy później zmilitaryzowana grupa mieszkańców broniąca Tepalcatepec starła się z oddziałem CJNG. Gdy po strzelaninie napastnicy opuszczali miasto, porzucili pojazd, w którym znajdowały się drony z przymocowanymi materiałami wybuchowymi.

Niestety ataki na Tepalcatepec nie ustały, a Cartel Jalisco New Generation ponownie zrzucił bomby. Tym razem celem były dwie lokalizacje El Bejuco i La Romera. Do sieci trafiło nagranie z drona, z którego zrzucono co najmniej cztery bomby. Na filmie widać, jak ludzie uciekają przed atakiem kartelu CJNG.

Szokujące nagranie pochodzi tylko z jednej kamery, natomiast ataki przeprowadzono za pomocą kilku dronów. Część z nich została zestrzelona przez uzbrojone grupy.

Po bombardowaniach mieszkańcy masowo opuszczają swoje domy i uciekają poza Tepalcatepec w obawie przed kolejnymi atakami.

Źródło: nypost.com

Zostaw odpowiedź