Udaremniona próba wysyłki ponad 75 kg marihuany w puszkach od kawy (VIDEO)

fot. przejęte narkotyki, schowane w puszkach
1 3 098

Podczas czynności sprawdzających prowadzonych przez mazowieckich funkcjonariuszy celno-skarbowych w magazynie centralnym położonym w pobliżu Lotniska Chopina, wytypowano do kontroli jedną z paczek, która miała zawierać kawę i zabawki.

Podejrzenia funkcjonariusza wzbudziła puszka, w której po zdjęciu górnej plastikowej osłonki nie było możliwości swobodnego otwarcia kawy. Puszka przypominała konserwę.

Po jej otwarciu, okazało się, że oprócz znikomej ilości kawy, ukryto w niej dwie foliowe torebki z suszem roślinnym, wydzielającym specyficzny zapach.

Po analizie dokumentów dołączonych do przesyłki zbiorczej, funkcjonariusze postanowili sprawdzić wszystkie paczki, które zgodnie z deklaracją zawierały kawę i te, które były tej samej wielkości co paczka zawierająca marihuanę. Sprawdzone zostały również przesyłki, które zostały zaadresowane tym samym charakterem pisma co zatrzymana paczka.

W efekcie, wśród wytypowanych do kontroli kanadyjskich przesyłek ujawniono 16 zawierających ponad 75 kg marihuany. Paczki zostały nadane do jednego odbiorcy w Polsce, jednego w Irlandii oraz jedenastu odbiorców w Wielkiej Brytanii.

Wartość rynkowa zajętego towaru wynosi ponad 2 mln zł.

 

O ujawnieniu niezwłocznie zostało powiadomione Biuro Śledcze Policji Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej. Śledztwo w sprawie  przemytu i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania narkotyków wszczęli Policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem radomskiej Prokuratury Rejonowej Radom Wschód.

Jednej z zatrzymanych osób przedstawiono zarzut przemytu  i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, a dwie kolejne są podejrzane o posiadanie narkotyków. Adresat jednej z przesyłek, mieszkaniec Radomia, usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości marihuany i przewozu jej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od trzech lat.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w sprawę są zamieszane kolejne dwie osoby. Zostały one zatrzymane, przedstawiono im zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy i międzynarodowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło: mf.gov.pl

1 komentarz
  1. HUBERT mówi

    Mysle ze to nie mialo wielkich szans na „sukces” jeszcze do Polski wysłano to maja handlarze troche strat .

Zostaw odpowiedź