Tak wyglądają Ukraińcy, którzy napadali na mieszkańców pow.chełmskiego

0 1 802

Jak donosi chełmski portal supertydzien.pl, bandyci w kominiarkach wdarli się przez okno do domu na obrzeżach Chełma około 2. w nocy. Policja nie ujawnia szczegółów napadu w trosce o tok śledztwa, ale nieoficjalnie wiadomo, że sprawcy działali podobnie, jak w czasie w dwóch innych napadów w gminie Chełm.

 

Tam też wdarli się do mieszkań, zaczęli grozić i torturować mieszkańców, żądając pieniędzy. Tym razem skrępowali właściciela i użyli rozgrzanej lokówki. Właściciel domu miał oparzenia trzeciego stopnia na szyi i głowie, a także liczne stłuczenia. Pogotowie wezwał dopiero po południu.

Kurier Lubelski” sugeruje, że podduszali chłopca i grozili, że obetną mu palce. Nieoficjalnie wiadomo, że zabrali mu 60 tys złotych i biżuterię. Policję wezwał sąsiad, a w ujęciu sprawców pomogły nagrania z monitoringu.Sprawą ustalenia i zatrzymania napastników zajęli się chełmscy kryminalni.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o napady. To obywatele Ukrainy, którzy wpadli w ręce policjantów w momencie, gdy kierowali się stronę przejścia granicznego by uciec poza granice Polski.

Zatrzymani to obywatele Ukrainy w wieku 17, 18, 20 i 35 lat. – Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Z wnioskiem o tymczasowy areszt podejrzani trafili przed oblicze sądu, który aresztował ich na trzy miesiące – informuje Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zostaw odpowiedź