Strzelanina w Markach – zatrzymano podejrzanego [VIDEO]

0 974

fot. zdjęcie z akcji/policja.pl

Policjanci Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 27 letniego Przemysława M, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Do działań wykorzystano m.in. śmigłowiec policyjny. Zatrzymany nie miał najmniejszych szans w starciu z policjantami Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga będzie wnioskować o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Samo zdarzenie miało miejsce 7 lipca w Markach. Wtedy to, podczas spotkania na prywatnej posesji doszło do sprzeczki, jeden z mężczyzn wyjął broń i postrzelił 30 latka w brzuch. Zarówno pokrzywdzonemu jak i jego partnerce przydzielono policyjną ochronę. Do sprawy zaangażowano policjantów wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw, Komendy Stołecznej Policji.

Działania operacyjne wykazały blisko trzydzieści adresów pod którymi mógł ukrywać się mężczyzna. W sprawdzeniach udział brali m.in. policyjni antyterroryści, wykorzystując śmigłowiec.

Równolegle prowadzone były działania śledczych przy nadzorze Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Ostatecznie 27 letniego Przemysława M. zatrzymano wczoraj na ul. Szwedzkiej. Działania miały charakter dynamiczny. Mężczyzna nie miał najmniejszych szans w starciu z policjantami. Prokuratura będzie wnioskować o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Na tym nie koniec. Do sprawy śledczy zabezpieczyli m.in. pistolet skorpion. Nad sprawą w dalszym ciągu pracują policjanci Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji.

 

źródło:policja.pl

Zostaw odpowiedź