Prokuratura w Ostrołęce: Handlowali ludźmi i czerpali korzyści z prostytucji

0 875

Na początku lipca 2018 roku Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała do Sądu Okręgowego w Ostrołęce akt oskarżenia przeciwko sprawcom szeregu przestępstw związanych z handlem ludźmi oraz czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji.

 

Akt oskarżenia skierowany został przeciwko pięciu mieszkańcom Ostrołęki i okolic. Sprawcom zarzucono popełnienie przestępstw tj. handel ludźmi, pozbawienie wolności połączone ze szczególnym udręczeniem, czerpanie korzyści z nierządu i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu, w tym czerpanie korzyści z nierządu osoby małoletniej, zmuszanie do prostytucji oraz doprowadzenie do wykonywania innych czynności seksualnych.

Akt oskarżenia był wynikiem śledztwa prowadzonego przez Centralne Biuro Śledcze Policji Zarząd w Radomiu Wydział w Ostrołęce pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Korzyść majątkowa w łącznej kwocie ponad 400 tysięcy złotych

Łączna wartość korzyści majątkowych uzyskanych przez oskarżonych z popełnienia zarzucanych im przestępstw wynosi ponad 400 tysięcy złotych.

Na etapie postępowania przygotowawczego, na wniosek prokuratora, sąd wobec trzech sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast w stosunku do dwóch z oskarżonych prokurator podjął decyzję o zastosowaniu środków wolnościowych w postaci dozoru Policji. Środki te stosowane są do chwili obecnej.

Jak ustalono w toku postępowania, jeden z oskarżonych dopuścił się zarzucanych mu czynów w warunkach multirecydywy.

Za zarzucane oskarżonym przestępstwa grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Podejrzanym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło:PAP

Zostaw odpowiedź