Szczecin: Akt oskarżenia przeciwko 19 podejrzanym o przestępstwa narkotykowe

0 894

fot. marihuana/pixabay

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko 19 podejrzanym o popełnienie przestępstw o charakterze narkotykowym, w tym m.in. polegających na uczestnictwie w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, a także uprawie konopi innych niż włókniste.W toku śledztwa zabezpieczono narkotyki.

 

Z ustaleń postępowania wynika, że mężczyźni w wieku od 19 do 39 lat prowadzili przestępczą działalność na terenie Szczecina, Stargardu oraz innych miejscowości w województwie zachodniopomorskim.

Podejrzani uczestniczyli w obrocie narkotykami przede wszystkim w postaci marihuany oraz amfetaminy w ilości od kilkudziesięciu gram do kilkunastu kilogramów. Podczas zatrzymania poszczególnych mężczyzn, w wyniku ich przeszukania lub przeszukania należących do nich samochodów lub użytkowanych przez nich mieszkań, zabezpieczono narkotyki. Ponadto w wyniku przeszukania w lokalu, w którym mieszkał jeden z podejrzanych, zabezpieczono broń palną.

Poczynione ustalenia wykazały również, że jedenastu spośród podejrzanych trudniło się uprawą konopi innych niż włókniste, prowadząc tzw. plantacje. Były one zlokalizowane w różnych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego. Największa z takich plantacji liczyła ponad trzysta sztuk krzewów konopi innych niż włókniste i mogła dostarczyć znacznych ilości marihuany.

Grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności

Wobec jedenastu podejrzanych stosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych osób stosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci m.in. dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwotach od 3 tysięcy złotych do 50 tysięcy złotych.

Za zarzucane podejrzanym czyny polegające m.in. na obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadził Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

źródło: PAP

Zostaw odpowiedź