Cadillac Escalade po Tonym Soprano

fot. Cadillac z serialu 
0 2 173

Organizatorzy aukcji samochodu Tony`ego Soprano spodziewali się otrzymać za niego równowartość 120 00 – 200 000 złotych. Cadillac Escalade poszedł jednak za niecałe pół miliona. Wóz traktowany jest jako jedna z osobistych pamiątek po zmarłym w 2013 roku Jamesie Gandolfinim.

Tony Soprano jeździł Escaladem ESV z 2003 roku w trzech ostatnich sezonach serialu. Model, który właśnie został sprzedany na aukcji zorganizowanej przez RR Auction był jednym z dwóch SUVów, które brały udział w produkcji.

Ten egzemplarz był eksploatowany nieco bardziej, choć na planie przejechał zaledwie  około 16 000 km (licznik wskazuje około 174 000 km przebiegu).

Słynny gangster i jego świta przemieszczali się nim po ulicach New Jersey i Nowego Jorku. Drugi Cadillac służył do scen, w których aktorzy nie przemieszczali się – zapewne ze względu na zmodyfikowane wnętrze, przystosowane do zmieszczenia kamer.

W zestawie nowy właściciel dostał również prawo jazdy Tony`ego Soprano oraz zdjęcie podpisane przez ekipę twórców kultowego serialu. Do ceny auta nabywca musiał doliczyć koszty transportu pojazdu z Vancouver w Kanadzie, gdzie przechowywany był Cadillac.

fot. Cadillac z serialu 

Do sprzedaży doszło w 2015 roku, być może niebawem znów pojawi się możliwość zakupu tej niezwykłej pamiątki.

źródło: ckm.pl

Zostaw odpowiedź