Straż graniczna aresztowała narkotykowego kuriera. Przemytnik przewoził ponad 50 kg haszyszu

fot. przejęte narkotyki, SG
0 3 627

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kuriera, w samochodzie którego ujawniono narkotyki o wartości ponad 2 milionów złotych.

W rejonie miejscowości Kossaki Borowe w województwie podlaskim funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Rosji Antona B. W wyniku przeszukania samochodu osobowego, którym podróżował w specjalnie skonstruowanych skrytkach ujawniono 50 pakunków o łącznej wadze ponad 50 kilogramów.
Pakunki zawierały substancję żywiczną koloru brunatnego, która po zbadaniu testerem narkotykowym okazała się żywicą konopi – haszyszem. Szacunkowa wartość narkotyków to ponad 2 miliony złotych.
Zatrzymanie jest częścią śledztwa w sprawie międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków na wielka skalę, które prowadzi Nadbużański OSG wspólnie z lubelskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.
W toku postępowania prokurator ustalił, że członkowie tej grupy przewożą haszysz z krajów Europy Zachodniej przez Polskę do Rosji.
10 marca br. w ramach tej samej sprawy zatrzymano i tymczasowo aresztowano Andrieja P., który również w samochodzie przewoził ponad 84 kg narkotyków.
Zatrzymany usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratora został aresztowany na 3 miesiące.
źródło: strazgraniczna.pl
Zostaw odpowiedź