Rekordowy przemyt w USA. Przejęto 16 ton kokainy

fot. port w Filadelfii
0 6 561
Narkotyki odkryto na pokładzie statku towarowego znajdującego się w porcie w Filadelfii. Ich wartość wyceniono na ponad miliard dolarów, co czyni tę konfiskatę jedną z największych w historii Stanów Zjednoczonych.
Kokaina została odkryta we wtorek rano. Znaleźli ją mundurowi, którzy sprawdzali załadunek na statku towarowym MSC Gayane, pływającym dla Liberii. Statek zacumował w Filadelfii i tam w siedmiu kontenerach znaleziono kontrabandę.
Załoga jednostki została aresztowana i oskarżona przez władze USA. Trwa dochodzenie w sprawie – powiedział rzecznik Biura Prokuratora Generalnego USA dla Wschodniego Okręgu Pensylwanii. Szacuje się, że narkotyki mają czarnorynkową wartość ponad 1 mld dolarów.
Biuro oficjalnie podało, że jest to największa konfiskata narkotyków w historii Wschodniego Okręgu Pensylwanii. Uważa się również, że jest to jedna z największych konfiskat kokainy na świecie.
Jak dotąd nie ustalono, skąd pochodzą narkotyki i gdzie konkretnie miały trafić. Dane z internetowego systemu śledzenia statków wskazują, że przed Filadelfią MSC Gayane  cumował niedawno w Kolumbii i Chile oraz Panamie i na Bahamach.
Amerykańskie media oceniają, że renesans zainteresowania kokainą jest związany z nadmiarem jej podaży w Kolumbii, po tym jak kraj ten przestał zwalczać uprawę koki.
źródło:www.rp.pl
Zostaw odpowiedź