Chorzowska policja aresztowała 70-letniego dilera narkotyków

fot. przejęte narkotyki, policja
0 6 379

Policjanci z wydziału kryminalnego znaleźli w samochodzie i mieszkaniu 70-letniego chorzowianina amfetaminę, z której można było przygotować ponad 8 tysięcy działek dilerskich. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci z wydziału kryminalnego chorzowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, namierzyli 70-letniego mieszkańca miasta, który zajmował się handlem substancjami zabronionymi.

Kryminalni zatrzymali go, gdy parkował swoje auto pod domem. Mężczyzna zaskoczony wizytą kryminalnych oświadczył, że nic nie wie na temat jakichkolwiek środków odurzających.

Przeszukanie szybko jednak pokazało, że mundurowi się nie mylili. Już w jego samochodzie stróże prawa znaleźli narkotyki, a to był dopiero początek problemów chorzowianina. W trakcie przeszukania mieszkania, śledczy znaleźli w lodówce kolejne narkotyki oraz pieniądze.

Badanie przeprowadzone przy pomocy specjalistycznych testerów wykazało, że zabezpieczony proszek, to amfetamina.

W sumie mundurowi przejęli amfetaminę, z której można było przygotować ponad 8 tysięcy działek dilerskich.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie, pozwolił na przedstawienie chorzowianinowi zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Czynności nadal trwają, a policjanci nie wykluczają przedstawienia 70-latkowi kolejnych zarzutów. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź