Sędzia biorący udział w kolizji miał 1,8 promila alkoholu w organizmie

0 657

fot. Warszawska Grupa Luka&Maro

Do kolizji doszło w piątek po godzinie 13:00 w Suwałkach. Sędzia, który brał udział w stłuczce uciekł. Gdy został zatrzymany przez policję, okazało się, że w jego organizmie znajduje się 1,8 promila alkoholu.

 

– Między godz.13 a 14 na ul. Utrata na wysokości Staniszewskiego jadący w kierunku Augustowa kierowca mitsubishi nie zachował odpowiedniej odległości, uderzył w tył poprzedzającego pojazdu, po czym odjechał z miejsca zdarzenia – mówi portalowi suwalki24.pl Andrzej Kryścio z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Zatrzymany mężczyzna jednak nie chciał poddać się badaniu alkomatem. Zasłaniał się immunitetem sędziowskim. Przebadano go dopiero, gdy na miejscu zjawił się prokurator. Alkomat wskazał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– O sprawie został poinformowany prezes Sądu Okręgowego – potwierdza w rozmowie z portalem Marcin Walczuk, rzecznik suwalskiego sądu. – Czekamy teraz na materiały z policji i prokuratury. Nie jestem upoważniony do podawania personaliów nietrzeźwego sędziego. Mogę tylko powiedzieć, że pracuje w wydziale karnym – kwituje.

Zostaw odpowiedź