„Rympałek” skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie gangiem i zlecenie zabójstwa

fot. Marek Cz. ps. Rympałek w policyjnej celi, policja.pl
3 7 632

Sąd Apelacyjny w Warszawie, utrzymał wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla Marka Cz. ps. Rympałek, jednego z legendarnych bossów stołecznego półświatka. 

W tej samej sprawie skazano jeszcze 15 innych osób. Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratora, którzy domagali się dla Rympałka dożywocia, twierdząc że 25 lat to niewspółmierna kara do czynu jakim jest zlecenie zabójstwa.

56-letni dziś Marek Cz., zlecił bowiem zabójstwo nielojalnego członka gangu – Witolda K., ps. Witek. Egzekucję mieli wykonać inni członkowie gangu,  Marek R. i Jerzy B., także skazani na dwudziestopięcioletnie odsiadki.

Pozostałym oskarżonym sąd wymierzył kary pozbawienia wolności od kilku do kilkunastu lat. Sędzia Zdziarska określiła je jako „adekwatne do zawinienia i społecznej szkodliwości czynu”.

Środowy wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie jest prawomocny.

Grupa Marka Cz. ps. Rympałek wybiła się po aresztowaniu Andrzeja K. ps. Pershing w 1994 roku. W ciągu roku stała się najgroźniejszym gangiem Warszawy i okolic.

W 1995 roku dopuściła się tzw. napadu stulecia, rabując z bankowozu 1,2 mln zł.

źródło: PAP

Więcej o Rympałku i jego grupie znajdą Państwo tutaj:

3 Komentarze
 1. fan mówi

  Siema, wkradła się Wam pomyłka a lubię Was czytać więc zgłaszam z życzliwości a nie z szydery 🙂
  „Sąd nie przychylił się do wniosku !obrońców! i prokuratora, którzy domagali się dla Rympałka dożywocia” chyba, że to nie błąd i na serio obrońcy uznali ze 25 to za mało. Pozdro i czekam na nowe filmy na YT.

 2. Mafia PL mówi

  Dzięki! Poprawione 🙂

 3. arthurgordon mówi

  „biznesmen”miał 200 000 w walizce.Fajne są te erpeowskie biznesmeny.

Zostaw odpowiedź