Rozbito gang samochodowy z Gorzowa Wlkp.

0 1 926

Policjanci z gorzowskiego CBŚP wsparci przez funkcjonariuszy z Niemiec, CBŚP, KGP, KWP w Gorzowie Wlkp., KAS i Europolu aresztowali 11 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami aut.

 

Grupa działała od co najmniej 2013 roku na tamtejszym terenie. Z ustaleń śledczych wynika, że jej członkowie mogli kraść samochody nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech. Ich łupem padały samochody osobowe i dostawcze, głównie vw i renault. Kradzione pojazdy były rozbierane w dziuplach znajdujących się pod Gorzowem Wlkp., a następnie po stosownych przeróbkach wprowadzane do użytku. Wstępnie straty oszacowano na blisko 3 miliony złotych.

/cbsp.policja.pl

W trakcie trwających do późnych godzin nocnych działań zabezpieczono ponad 40 pojazdów o wartości około 2,5 mln zł. Podczas akcji przeszukano 11 mieszkań i biura na terenie Gorzowa Wlkp. Ponadto, przy udziale eksperta ds. odzyskiwania mienia KGP, otworzono trzy skrytki bankowe zabezpieczono liczne dokumenty, ustalono majątek podejrzanych, o którego zabezpieczenie już wystąpiono do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, która nadzoruje to śledztwo.

Podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą usłyszał 102 zarzuty, a śledczy zapewniają, że to jeszcze nie koniec. Materiał dowodowy zebrany przez śledczych nie pozostawił wątpliwości sądowi, który zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań wobec 11 osób.

/cbsp.policja.pl

źródło: cbśp.policja.pl

Zostaw odpowiedź