Rekordowy przemyt warty 37 mln zł. Kontrabanda wjechała do Polski w trzech kontenerach [WIDEO]

Fot. zabezpieczona kontrabanda, Straż Graniczna
0 4 610

Największy w historii przemyt papierosów przechwycony przez Straż Graniczną i Krajową Administracją Skarbową. W trzech kontenerach ujawniono blisko 2,5 mln paczek nielegalnych papierosów wartych prawie 37 mln.

Funkcjonariusze Podlaskiego oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z KAS z Białegostoku ustalili, że na terenie terminala przeładunkowego w gminie Terespol, mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów.

Podczas sprawdzania trzech wytypowanych kontenerów, które do Polski dotarły pociągiem z Białorusi, okazało się, że zamiast deklarowanych wermikulit i elementów grzewczych znajduje się w nich gigantyczna papierosowa kontrabanda.

W sumie zabezpieczono blisko 2,5 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wartych około 37 mln zł. Szacuje się, że gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 60 mln zł.

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej prowadzone są w tej sprawie czynności procesowe. Ustalana jest tożsamość osób odpowiedzialnych za przemyt tak dużej ilości papierosów do Polski.

Zostaw odpowiedź