Międzynarodowy gang wpadł z 5 tonami narkotyków. Wśród zatrzymanych członek Camorry

Fot. zabezpieczone narkotyki, Guardia Civil
0 3 626

Guardia Civil poinformowało o rozbiciu zorganizowanej grupy przemytników, która działała na terenie Maroka, Włoch i Hiszpanii. Łącznie w tej sprawie przechwycono 5 ton haszyszu.

W poniedziałek 3 maja hiszpańskie służby przeprowadził operację o kryptonimie BUSYCON. W wyniku działań funkcjonariuszy schwytano 8 członków jednej z największych grup przestępczych w tym kraju. Wśród zatrzymanych znaleźli się podejrzani narodowości marokańskiej, hiszpańskiej i włoskiej.

Funkcjonariusze schwytali m.in. członka grupy M.L.M. uważanej za jedną z największych organizacji działających u wybrzeża Andaluzji. W ręce policji wpadł także członek neapolitańskiej mafii Camorry, który od kilku lat był poszukiwany przez włoskie służby.

Fot. zabezpieczona gotówka, Guardia Civil

Główna operacja służb przeprowadzona została w andaluzyjskiej miejscowości Conil de la Frontera. Jak podała Guardia Civil, członkowie grupy narkotykowej zostali tam ujęci na gorącym uczynku.

Ze śledztwa wynika, że narkotyki były przemycane na łodziach z Maroka do Andaluzji na południu Hiszpanii, a następnie kierowane do Włoch oraz kilku innych państw europejskich.

W tej sprawie zabezpieczono 5 ton haszyszu, 200 tysięcy euro w gotówce, biżuterie, pojazdy oraz urządzenia elektroniczne.

Zostaw odpowiedź