Masakra w Rio de Janeiro. 25 ofiar strzelaniny, nie żyje jeden policjant [WIDEO]

Fot. materiały opublikowane przez brazylijskie media, Twitter
0 2 221

W czwartek 6 maja doszło do strzelaniny pomiędzy jednym z brazylijskich gangów a organami ścigania. W wyniku wymiany ognia zginęło wiele osób, w tym funkcjonariusz policji.

Do zdarzenia doszło podczas operacji służb w Jacarezinho na północnych przedmieściach Rio de Janeiro. Policjanci mieli rozbić niebezpieczną grupę przestępczą, która w fawelach do handlu narkotykami rekrutowała dzieci. Gangsterzy zaczęli uciekać po dachach budynków, a służby musiały wykorzystać opancerzony pojazdy i helikoptery.

W trakcie operacji doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęło co najmniej 25 osób. Wśród ofiar znalazł się jeden funkcjonariusz policji Andre Leonardo de Mello Frias. Jak podają lokalne media, został on trafiony w głowę chwilę po rozpoczęciu operacji. Dwaj inni policjanci zostali ranni. Zabici zostali także szefowie gangu. Kolejne 10 osób zostało zatrzymanych.

 

– Nasze działania były oparte o konkretne informacje wywiadowcze i dochodzenie. Reakcja przestępców była mocna. Nie tylko po to, by uciec, ale po to, by zabić – przekazała w oświadczeniu lokalna policja.

Jak podaje Reuters, było to najtragiczniejsza operacja w historii stanu Rio de Janeiro. Zginęło najwięcej ofiar od czasu działań w Complexo do Alemao w 2007 roku. Wówczas w wyniku wymiany ognia zabito 19 przestępców.

W całej akcji w Jacarezinho brało udział ponad 200 funkcjonariuszy. Policjanci w wyniku operacji zabezpieczyli ogromne ilości broni, w tym nawet pocisk przeciwpancerny.

 

Zostaw odpowiedź