Przepadek 80 mln dolarów i 9 lat więzienia dla dyrektora firmy sprzedającej telefony kartelom

fot. pixabay.com
0 3 238

Phantom Secure to firma zajmująca się sprzedażą zaszyfrowanych i utrudniających namierzenie telefonów BlackBerry. Ich modyfikowane urządzenia zapewniają m.in. większe bezpieczeństwo komunikacji pomiędzy przestępcami.

FBI w październiku 2018 roku aresztowało dyrektora generalnego firmy Vincenta Ramosa. Oskarżony za plecami firmy miał sprzedawać telefony m.in. w Meksyku, na Kubie, Wenezueli, a także dla gangu Hells Angels oraz kartelu Sinaloa.

Jednym z dowodów przeciwko Ramosowi były zapisy rozmów, na których przyznaje swoim pracownikom, że zawarł współpracę z kartelem Sinaloa.

Prokuratura udowodniła, że w momencie aresztowania oskarżonego, meksykańscy przemytnicy korzystali z co najmniej 7 tysięcy dostarczonych przez niego urządzeń.

Według ustaleń jedynie 6 telefonów od Phantom Secure wystarczyło do koordynowania przemytu ponad tony kokainy.

Sam El Chapo korzystał z telefonów BlackBerry – https://online-mafia.pl/2019/01/13/christian-rodriquez-specjalista-it-ktory-zdradzil-i-pograzyl-el-chapo/

Vincent Ramos został uznany winnym zarzucanych mu przestępstw związanych z umożliwieniem handlu i przemytem narkotyków. Mężczyzna usłyszał wyrok 9 lat więzienia oraz przepadek korzyści majątkowej wysokości 80 mln dolarów, w tym: międzynarodowe konta bankowe, konta kryptowalutowe, posiadłości czy złoto.

źródło: borderlandbeat.com

Zostaw odpowiedź