Po 15 latach zapadły wyroki w sprawie łódzkiej ośmiornicy

fot. pixabay
0 5 404

Jak podaje „Dziennik łódzki”, w środę w Sąd Okręgowy w Łodzi skazał przestępców powiązanych z groźną grupą przestępczą, znaną jako łódzka „ośmiornica”. To jeden z najdłuższych i najbardziej wymagających procesów w historii tego miasta.

Siedmiu oskarżonych usłyszało wyroki od roku i trzech miesięcy do 12 lat więzienia, jedna osoba została uniewinniona.

Na najwyższą karę, 25 lat więzienia, został skazany Robert R. z Pabianic. Śledczy zarzucili przestępcy dokonanie dwóch zamachów.

Skazany działając na zlecenie Marka W., który usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności, miał zlikwidować Tomasza R. znanego jako „Ryba”.

Jak ustalili śledczy do ofiary oddano dwa strzały przed siłownią przy ul. Elsnera w Łodzi. „Ryba” zginął na miejscu, a Robert R. za wykonaną robotę miał dostać 40 tysięcy złotych.

Kolejnym celem przestępcy miał być Włodzimierz G. ps. „Bokser”. Mężczyzna został postrzelony w głowę, jednak kula, która przeszła na wylot i nie spowodowała większych obrażeń.

Robert R. za kratkami spędził 7 lat. Jego pierwszym wyrokiem było dożywocie, z którego został uniewinniony. W środę oskarżony, który odpowiadał z wolnej stopy został ponownie aresztowany na okres 6 miesięcy.

Wyrok jest nieprawomocny. Adwokat Roberta R., który wnioskował o uniewinnienie, zapowiedział złożenie apelacji.

źródło: dzienniklodzki.pl

Zostaw odpowiedź