Skazany na śmierć przemytnik uciekł z więzienia 30-metrowym tunelem

Fot. Tunel, którym uciekł skazany przemytnik, mat. prasowe
0 18 518

Chiński przestępca kolejny raz w brawurowy sposób uciekł z więzienia. 14 września policja poinformowała, że zbieg trafił na listę najbardziej poszukiwanych osób w kraju.

Cai Changpan znany także jako Cai Ji Fan przebywał w zakładzie karnym na terenie Tangerang, na obrzeżach Dżakarty – stolicy Indonezji. Obywatel Chin w 2017 roku został skazany na śmierć w związku z przemytem 135 kilogramów metamfetaminy.

Cai Ji Fan wpadł po tym, jak śledczy ujawnili transport 70 kilogramów narkotyków, ukryty w sprzęcie służącym do czyszczenia kurników. Mężczyzna trafił do aresztu, stamtąd uciekł po raz pierwszy. Przemytnik, aby wydostać się na wolność wybił dziurę w ścianie łazienki.

Tym razem Fan musiał wybrać bardziej skomplikowany sposób ucieczki. Korzystając z narzędzi przeznaczonych do remontu więziennej kuchni, wykopał 30 metrowy tunel łączący jego celę z rurami kanalizacyjnymi. Stamtąd trafił prosto na ulicę poza murami więzienia.

Jak zeznał współosadzony, przemytnik pracował nad ucieczką przez około pół roku. Rzeczniczka indonezyjskiej administracji więziennej Rika Aprianti dodała, że skazany dokładnie wszystko zaplanował i rozpoczął swoją akcję w środku nocy, kiedy zmieniali się strażnicy.

Źródło: CNN / Jakarta Post

Zostaw odpowiedź