Operacje wymierzone w 'Ndranghetę i Cosa Nostrę. 56 osób zatrzymanych (VIDEO)

Fot. operacja służb, Europol
0 3 342

We wtorek 15 września francuska żandarmeria wraz z włoskimi karabinierami wspieranymi przez Europol i Eurojust przeprowadziły operacje przeciwko mafii kalabryjskiej i Cosa Nostrze.

W pierwszą akcję zaangażowanych było 550 funkcjonariuszy, którzy dokonali przeszukań na terenie Paryża, regionu Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże oraz we Włoszech w Liguri. Organy ścigania uderzyły w handlarzy narkotykami oraz przestępców odpowiedzialnych za pranie brudnych pieniędzy.

W wyniku czynności zabezpieczono majątek podejrzanych, w tym m.in. duże ilości gotówki i pojazdy. Skonfiskowane zostały narkotyki oraz podrobione dokumenty. Śledztwo ujawniło również proceder handlu bronią, w tym także wojskową.

 

Łącznie schwytano 46 osób – 33 we Francji i 13 we Włoszech. Podejrzani są powiązani z 'Ndranghetą i odgrywali istotną rolę w handlu kokainą oraz marihuaną. Zaopatrywani w nielegalne substancje z Belgii, Hiszpanii i Holandii, rozprowadzali je w Ligurii i na Lazurowym wybrzeżu.

Kolejna operacja była wymierzona w mafię sycylijską. Belgijska i włoska policja zatrzymały 8 podejrzanych. W akcji wzięło udział 160 funkcjonariuszy.

Operacja zakończyła krwawą wojnę, która toczyła się między klanami Cosa Nostry z Liège, Maasmechelen oraz włoskiej miejscowości Favara. Grupy doprowadziły do rozlewu krwi w wyniku konfliktu o podział zysków z handlu kokainą.

Źródło: Europol

Zostaw odpowiedź