(VIDEO) Przemytnicy z Podlasia niczym w filmie akcji. Mogli zgubić pościg wyrzucając na ulicę kolce. Korzystali z uzbrojonego pojazdu

Fot. Straż Graniczna
0 4 924

Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli pojazd wykorzystywany przez przemytników. Jak się okazało, zamontowano w nim specjalny mechanizm do zgubienia pościgu.

22 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 324 tys. zł ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano trzech obywateli Polski i zabezpieczono samochód, którym przewożona była kontrabanda.

Do ujawnienia nielegalnych wyrobów akcyzowych doszło 18 października br. podczas prowadzenia czynności służbowych na terenie gminy Giby. Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań z Augustowa na jednej z posesji i w znajdującym się tam samochodzie ujawnili znaczne ilości nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W wyniku przeprowadzonych działań w sumie zabezpieczono 22 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 324 tys. zł.

Przemytnicy regularnie przerabiają pojazdy, tworząc w nich specjalne skrytki na gotówkę czy kontrabandę. Tym razem jednak poszli o krok dalej i zainspirowani filmami akcji postanowili zamontować w tylnej części pojazdu specjalną skrytkę, która w trakcie pościgu mogła wyrzucić kolce.

W związku ze sprawą zatrzymano trzech obywateli Polski. Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód audi A8 o wartości 25 tys. zł.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przemyt papierosów o wartości ponad 6,2 mln zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej opublikowali także nagranie, na którym testują wspomniany mechanizm do przerywania pościgów.

Źródło: Straż Graniczna

Zostaw odpowiedź