Były zawodnik Liverpoolu wpadł z narkotykami za 6 mln funtów i ogromną ilością gotówki. Trafił do więzienia na 8 lat

Fot. Layton Maxwell/Zabezpieczone narkotyki, policja
0 4 715

Przed brytyjskim sądem do winy przyznał się były zawodowy piłkarz, który po zakończeniu kariery rozpoczął działalność przestępczą.

43-letni Layton Maxwell z Walii swoją piłkarską karierę rozpoczął w Liverpoolu. Dla drużyny zadebiutował w rozgrywkach pucharowych, zanim ukończył 19 lat. Rozegrał tylko jedno spotkanie w barwach The Reds przeciwko Hull City, w którym zdobył bramkę we wrześniu 1999 roku.

Następnie grał w takich klubach jak m.in. Cardiff City czy też Swansea City. Karierę definitywnie zakończył w 2010 roku. W późniejszym okresie był m.in. menadżerem 3-ligowej drużyny, a także zajął się handlem narkotykami.

W 2020 roku brytyjskie organy ścigania dzięki dostępowi do komunikatora Encrochat przeprowadziły operację wymierzoną w handlarzy narkotyków działających na terenie Cardiff, Newport i Porthcawl, którzy narkotyki nabywali od liverpoolskich dostawców.

Wśród zatrzymanych znalazł się Maxwell, w którego domu w Cardiff funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki warte 6 milionów funtów oraz 2,5 milion funtów w gotówce.

Łącznie do sprawy zatrzymano 14 osób. Jak ustalili śledczy, były piłkarz pracował jako kurier narkotykowy, za co miał zarabiać 500 funtów miesięcznie. Inny członek gangu wpadł, kiedy przemieszczał się busem oznakowanym jako pojazd do transportu pacjentów. Funkcjonariusze znaleźli wówczas przy nim 2 kg wysokiej jakości kokainy.

Wszyscy podejrzani zostali skazani łącznie na ponad 140 lat więzienia. Maxwell przyznał się do winy i usłyszał wyrok 8 lat pozbawienia wolności. Najwyższą karę dostał 33-letni Daniel Masher. Został on skazany na 18 lat więzienia, gdyż nie był to jego pierwszy wyrok.

W wieku 18 lat Masher śmiertelnie dźgnął 3 lata starszego mężczyznę. Był to atak na tle rasowym, za który trafił na 3,5 roku do więzienia.

Źródło: walesonline.co.uk

Zostaw odpowiedź