Przemycili blisko 30 kilogramów marihuany

fot.pixabay
0 1 613

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Kielcach skierował od Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko Danielowi S. oraz Iwonie S. za przemyt znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany.

W trakcie śledztwa przeprowadzono przeszukanie pojazdu, którym poruszali się Daniel S. oraz Iwona S. Samochód był przygotowany do przemytu narkotyków poprzez zainstalowanie licznych specjalnych skrytek.

W toku przeszukania ujawniono środki odurzające w postaci marihuany. Z zatrzymanych narkotyków można było sporządzić około 80.000 porcji. Iwona S. jak i Daniel S. zostali zatrzymani.

Zarzuty przemytu narkotyków

Prokurator ogłosił podejrzanym zarzuty przemytu znacznej ilości środków odurzających z jednego z krajów Unii Europejskiej.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

Zebrano materiał dowodowy

W toku śledztwa zebrano kompletny materiał dowodowy, w tym uzyskano opinie z badań zabezpieczonych narkotyków, wyliczono ich dokładną ilość, dokonano oględzin zabezpieczonych rzeczy, przesłuchano świadków.

Czyny zarzucane oskarżonym zagrożone są karą pozbawienia wolności do 15 lat.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Zostaw odpowiedź