Próbowali wywieźć kradzione auta na Ukrainę

????????????????????????????????????
0 1 096

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu jednego dnia (13 czerwca br.) uniemożliwili wywiezienie na Ukrainę trzech skradzionych w Europie samochodów. Łączna wartość odzyskanych pojazdów wynosi 225 tysięcy złotych.

 

Dwa pojazdy zostały zatrzymano na przejściu granicznym w Korczowej. Pierwszym (marki Audi Q7) stawiła się do odprawy 40-letnia obywatelka Ukrainy. Funkcjonariusze SG zakwestionowali autentyczność znaków identyfikacyjnych samochodu. Szczegółowe sprawdzenie pojazdu oraz wsparcie funkcjonariusza austriackiej policji, oddelegowanego w ramach misji Frontex, pozwoliło ustalić rzeczywisty numer VIN auta. Okazało się, że samochód wart ok. 155 tys. złotych został skradziony i jest poszukiwany przez słowackie służby.

Kilka godzin później do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosił się 48-letni obywatel Ukrainy, kierujący samochodem marki Audi A8. I w tym pojeździe funkcjonariusze SG stwierdzili nieprawidłowości w znakach identyfikacyjnych, m.in. potwierdzono, że element konstrukcji pojazdu, na którym naniesiony jest nr VIN, został przeniesiony z innego pojazdu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że audi warte ok 30 tys. złotych pochodzi z przestępstwa, pojazd został zatrzymany.

Natomiast na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali samochód marki Daf wart ok. 40 tys. złotych. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd kierowany przez 25-letniego obywatela Ukrainy został skradziony w Belgii i jest poszukiwany m.in. przez Interpol.

We wszystkich trzech przypadkach kierowcy oraz zatrzymane pojazdy zostały przekazane Policji.

Zostaw odpowiedź