Ponad 1,5 tony kokainy w kontenerze z awokado. Narkotyki miały trafić na europejski rynek

Fot. skonfiskowana kokaina, mat. prasowe
1 3 426

Służby z Ameryki Południowej przechwyciły ogromny transport z kokainą, która miał trafić do jednego z europejskich portów.

O całej sprawie pod koniec ubiegłego tygodnia poinformowały kolumbijskie organy ścigania. W porcie Buenaventura służby antynarkotykowe skontrolowały kontener, w którym miała znajdować się dostawa awokado.

Funkcjonariusze w zbiorniku ujawnili 1572 kilogramy kokainy. Transport miał trafić do belgijskiego portu w Antwerpii. Następnie stamtąd owoce zostałyby wysłane do firmy znajdującej się na terenie Holandii.

Jak tłumaczy kolumbijska policja antynarkotykowa, nie była to przypadkowa akcja. Wcześniej śledczy dostali informację, że przez port Buenaventura przejdzie duża dostawa kokainy.

W tym samym tygodniu marynarka skonfiskowała kolejne 296 kilogramów narkotyków, które trafiły do portu. Mimo że znacznie mniej kokainy wysyłane jest z zachodniej części kraju, niż z wybrzeża karaibskiego, to w ciągu 2021 roku w Buenaventura zabezpieczono ponad 9 ton tej zakazanej substancji.

Na początku ubiegłego miesiąca skonfiskowano inną dużą dostawę, która miała trafić również do Antwerpii. Wówczas przechwycono 1604 kilogramy kokainy.

Źródło: Sunday World

 

1 komentarz
  1. wojologik mówi

    No BARDZO CIEKAWE !!!!
    „Mimo że znacznie mniej kokainy wysyłane jest z zachodniej części kraju, niż z wybrzeża karaibskiego, to w ciągu 2021 roku w Buenaventura zabezpieczono ponad 9 ton tej zakazanej substancji.”
    u NICH JUŻ 2021 ROK buuuhahahahahahaa

Zostaw odpowiedź