Policyjny pies wywęszył narkotyki za 2 miliony złotych. Dwaj mężczyźni ukryli je w podłodze busa

Fot. Zabezpieczone narkotyki, policja
0 3 151

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami Opolskiego Urzędu Celno–Skarbowego zatrzymali 22 i 26-latka. Obaj mężczyźni podejrzani są o przemyt znacznych ilości narkotyków. Mieli przewozić pod podłogą busa ponad 50 kilogramów marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 2 000 000 złotych. Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

25 lutego, na opolskim odcinku autostrady A4, policjanci wydziału kryminalnego KWP w Opolu działając wraz z funkcjonariuszami Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, wytypowali i zatrzymali busa Renault.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę pojazdu, którym poruszali się 22 i 26-letni mieszkańcy Śląska. Czworonożny funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu, pies tropiący Hunter, wywąchał w podłodze auta środki odurzające. Po wnikliwej kontroli i rozmontowaniu części podłoża samochodu, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 kilogramów suszu roślinnego. Badania narkotesterem pokazały, że jest to marihuana. Zdaniem śledczych czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 2 000 000 złotych. Dodatkowo, przy 22-latku policjanci zabezpieczyli 5 000 euro.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji. Usłyszeli zarzut przemytu znacznej ilości środków odurzających. 22 i 26-latkowi grozi nie mniej niż 3 lata więzienia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Fot. Zabezpieczone narkotyki, policja

Źródło: policja.pl

 

Zostaw odpowiedź