(VIDEO) Meksykański narkobaron schwytany w trakcie chrztu. Policjanci weszli do kościoła i przerwali mszę

0 5 189

Meksykańskie organy ścigania przerwały mszę i zatrzymały zaskoczonego narkobarona podejrzanego o kierowanie organizacją ściśle powiązaną z kartelem Sinaloa.

Do zdarzenia doszło w sobotę 18 lutego. Policjanci postanowili uderzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Podczas chrztu w kościele w Culiacán w stanie Sinaloa podeszli do Jose Bryana Salgueiro Zepedy. Jeden z funkcjonariuszy spokojnie chwycił mężczyznę za rękę i zabrał go ze sobą.

Zatrzymany narkobaron nosi pseudonim „El 90”. Według śledczych jest on jednym z liderów rodzinnej organizacji przestępczej Salgueiro działającej w Chihuahua.

Los Salgueiro tworzą członkowie rodziny, którzy są mocno powiązani z kartelem Sinaloa. Wujowie aresztowanego Jose mieli stworzyć Gente Nueva znany także jako Los Chapos – oddział kartelu działający na terenie stanu Chihuahua.

Organizacja Los Salgueiro ma być aktualnie kierowana przez trzech braci – aresztowanego „El 90”, Heriberto znanego jako „El 7” oraz Ruperto identyfikującego się m.in. pseudonimem „El 37”. Za pomocą w schwytaniu każdego z nich amerykański rząd wyznaczył nagrodę 5 mln dolarów.

Do sieci trafiło nagranie z zatrzymania Jose. Jak donoszą meksykańskie media, mężczyzna, który stoi obok „El 90” to krewny samego Joaquina „El Chapo” Guzmana, byłego bossa kartelu Sinaloa, odsiadującego dożywocie w amerykańskim więzieniu. Nie został on jednak zatrzymany.

Bryan Salgueiro po schwytaniu miał rzekomo potwierdzić, że jest członkiem kartelu Sinaloa działającym w organizacji „Los Salgueiro”. Taką informację przekazała prokuratura stanu Chihuahua.

Następnie „El 90” został przetransportowany do miasta Chihuahua, gdzie trafił za kraty. Za przestępcą wystawiono nakaz aresztowania w związku z porwaniem. Jest on podejrzany o udział w uprowadzeniu z maja 2020 roku.

Źródło: El Paso Times

Zostaw odpowiedź