Policjant ukrył w swoim domu 2,5 tony kokainy wartej 250 mln dolarów

Fot. zabezpieczone narkotyki, policja
0 4 035

Służby z Brytyjskich Wysp Dziewiczych przeprowadziły operację, w wyniku której schwytano funkcjonariusza policji oraz zabezpieczono ogromne ilości narkotyków.

O całej akcji poinformował gubernator wysp Augustus Jaspert, który przekazał – Wartość zabezpieczonych narkotyków odpowiada około 75 procentom rocznego budżetu Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Mówię to, aby uzmysłowić wam, z jak wielkim przestępstwem mamy do czynienia. To największe przejęcie narkotyków w naszej prowincji i jedna z największych akcji w historii całej Wielkiej Brytanii.

W miniony piątek 6 listopada organy ścigania weszły do domu 41-letniego funkcjonariusza Darrena Davisa, który w policji pracował przez 20 lat. Na terenie jego nieruchomości ujawniono 2353 kg kokainy.

Narkotyki znajdowały się w 63 dużych opakowaniach i były rozłożone na trzech pojazdach. Łączną wartość kokainy oszacowano na 250 milionów dolarów.

Do sprawy aresztowano nie tylko Darrena Davisa, ale także jego brata Listona. Kolejnego dnia w sobotę funkcjonariusze skontrolowali motorówkę, która poruszała się pomimo zakazu pływania po zmroku. Mundurowi zatrzymali dwie osoby i zabezpieczyli gotówkę w kwocie 99 tysięcy dolarów. Obecnie śledczy sprawdzają, czy podejrzani są powiązani z aresztowanym Davisem i jego kokainą.

Źródło: The Sun

Zostaw odpowiedź