Europejski przemytnik reprezentował kartel z Cali. Wyprał co najmniej 6 mln euro (VIDEO)

Fot. zatrzymanie duńskiego przemytnika, policja
0 4 051

W minioną sobotę hiszpańskie służby przeprowadziły operację, w wyniku której schwytano duńskiego przemytnika.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto już w 2018 roku, kiedy to władze Hiszpanii dowiedziały się o gangu z Malagi, który dostarcza narkotyki do kilku państw w Europie.

Dochodzenie doprowadziło funkcjonariuszy do obywatela Danii, który przeprowadził się do willi w nadmorskiej miejscowości Marbella, aby uniknąć aresztowania przez służby w swojej ojczyźnie.

W ubiegłą sobotę mundurowi weszli na teren nieruchomości należącej do podejrzanego. Jak przekazała lokalna policja, przemytnik to Duńczyk kolumbijskiego pochodzenia, który reprezentuje tamtejszy kartel z Cali.

Mężczyzna jest wysoko postawionym przestępcą, który działał w imieniu kartelu m.in. w Holandii, Wielkiej Brytanii, Danii, czy Hiszpanii.

Ze względów bezpieczeństwa śledczy nie ujawniają jego danych. Przemytnik na transakcjach narkotykowych zarobił co najmniej 6 milionów euro. Taką kwotę wyprał poprzez zakup kryptowaluty, jednak suma, o jaką się wzbogacił na nielegalnym procederze, może być w rzeczywistości znacznie większa.

W wyniku operacji służby w Hiszpanii zabezpieczyły 85 tysięcy euro w gotówce, trzy pojazdy, luksusowe zegarki, karty bankowe, komputery i telefony. Natomiast śledczy z Holandii skonfiskowali kryptowalutę o wartości 170 tysięcy dolarów.

Źródło: Policia Nacional

 

Zostaw odpowiedź