Policja rozbiła gang „heroinowego Pablo Escobara”. To jeden z największych przemytników w całej Hiszpanii

0 4 014

Hiszpańskie służby rozbiły grupę przestępczą zajmującą się przemytem i dystrybucją heroiny. Na czele gangu stał jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców.

W niedzielę 16 stycznia organy ścigania przekazały informację o skutecznych działaniach wymierzonych w gang narkotykowy. Funkcjonariusze zatrzymali 10 podejrzanych, w tym szefa całej grupy, nazywanego „hiszpańskim Pablo Escobarem heroiny”.

Boss gangu był jednym z najbardziej poszukiwanych przemytników w Hiszpanii. Przestępca jest blisko powiązany z działającą na skale światową grupą przestępczą, kierowaną przez obywatela Turcji.

Jak ustalili śledczy, gang „hiszpańskiego Pablo Escobara” nabywał narkotyki w Holandii. Następnie przemycał je do kolejnych krajów w Europie środkowej. Heroina trafiała również do Hiszpanii, była rozprowadzana w zachodniej części kraju.

Przemytnicy działali z centrum prowincji Toledo. W trakcie operacji funkcjonariusz przeszukali nieruchomości w Madrycie, Toledo oraz Cacares. Łącznie zatrzymano 10 osób i zabezpieczono 55 kilogramów heroiny.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w marcu ubiegłego roku. Przełom nastąpił w grudniu, gdy działania służb doprowadziły do przechwycenia dużego transportu heroiny i zatrzymania członków gangu. Policja nie ujawniła konkretnych dat realizacji związanych z rozbijaniem grupy przestępczej.

Źródło: apnews.com

Zostaw odpowiedź