Policja przechwyciła 4 tony narkotyków i kontaktuje się z klientami gangu. 3,5 tysiąca osób dostało wiadomość

0 7 183

Holenderska policja postanowiła skontaktować się z klientami gangu narkotykowego. Funkcjonariusze nie zamierzają ich ścigać, tylko oferują pomoc.

W listopadzie 2021 roku organy ścigania z Nijmegen przeprowadziły operację wymierzoną w grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. W wyniku działań skonfiskowano blisko 4 tony nielegalnych substancji oraz telefony członków gangu, w których znajdowało się numery do 3,5 tysiąca klientów.

Handlarze działali 24 godziny na dobę, dostarczali m.in. kokainę oraz ecstasy i nawet przeprowadzali akcje rabatowe, żeby zachęcić do zakupów.

Szefowa policji w Nijmegen Lonneke Hordijk przekazała, że funkcjonariusze przeczytali liczne konwersacje. Część kupujących wydawała ostatnie pieniądze, inni oferowali seks w zamian za narkotyki. Jeden z dilerów otrzymywał również wiadomości od kobiety, która błagała, by przestał dostarczać towar jej mężowi.

Reakcja policji jest nietypowa, gdyż osoby nabywające narkotyki nie zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Zamiast tego funkcjonariusze rozsyłają wiadomości, w których radzą odbiorcom, by poszukali pomocy. Ponadto załączają linki do stron internetowych, na których można znaleźć informacje dotyczące zwalczania nałogu.

Podobna akcja została przeprowadzona w miejscowości Zwolle. Wówczas policja rozesłała 750 wiadomości. Ponad połowa osób zdecydowała się wejść w link przekierowujący na serwis dla osób mających problem z narkotykami.

Źródło: Polsat News

 

Zostaw odpowiedź