Polak próbował przemycić 14 kg kokainy w furgonetce z maseczkami

Fot. Narkotyki ukryte między maseczkami, policja
0 6 719

Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych 14kg narkotyków zostało ujawnionych w furgonetce, która z Wielkiej Brytanii miała dostarczyć maseczki ochronne do Francji.

Pojazd został zatrzymany po przejechaniu tunelu pod kanałem La Manche. Do sprawy aresztowano 34-letniego kierowcę, który jak się okazało jest Polakiem, furgonetka również była zarejestrowana w Polsce.

Kokaina była „ukryta w pudle z maskami ochronnymi, skonfiskowanymi przez doświadczonych funkcjonariuszy” w Coquelles, po francuskiej stronie tunelu – poinformowało brytyjskie MSW.

Lynne Owens, dyrektor Narodowej Agencji ds. Przestępczości skomentowała sprawę – Dealerzy narkotykowi obawiają się wzmożonych kontroli, ponieważ zdają sobie sprawę, że przy mniejszej liczbie ludzi na ulicach są bardziej widoczni. Oczywiście będą korzystać z różnych możliwości, np. ubierając się jak pracownicy kluczowych sektorów albo handlując na parkingach supermarketów, gdzie może być więcej osób.

Ta konfiskata jest kolejnym dowodem na to, że sieci przestępcze próbują wykorzystać epidemię koronawirusa do własnych celów, ukrywając narkotyki między czymś, co wydaje się być niezbędnym sprzętem ochronnym – tłumaczy Darren Herbert z oddziału Narodowej Agencji ds. Przestępczości w Dover.

Źródło: standard.co.uk

Zostaw odpowiedź