Trzy osoby oskarżone o przemyt 95 kg marihuany w transporcie mandarynek

Fot. Zabezpieczone torby z narkotykami, policja
0 1 863

Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku skierował do Sądu Okręgowego w Sieradzu akt oskarżenia przeciwko trzem osobom oskarżonym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej przemytu i obrotu znaczną ilością narkotyków.

Prokurator Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku oskarżył trzech mężczyzn o udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej przemytu narkotyków oraz wprowadzenia ich do obrotu kwalifikowane z art. 258 par. 1 kodeksu karnego.

Kolejne zarzuty dotyczą wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany kwalifikowane z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Przestępstwa narkotykowe zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie na parkingu

Pod koniec listopada 2018 roku na parkingu przy drodze krajowej S8 w okolicach Zduńskiej Woli funkcjonariusze CBŚP dokonali zatrzymania kierowcy samochodu ciężarowy, w którego naczepie ujawniono ponad 95 kilogramów marihuany o wartości ponad 3,8 miliona złotych.

Fot. Ładunek mandarynek, policja

Na parkingu narkotyki miały być przepakowane do samochodu dostawczego i osobowego celem dalszego przewozu i wprowadzenia do obrotu. W toku postępowania prokurator ustalił, że narkotyki zostały kupione w Hiszpanii, następnie ukryte w naczepie samochodu ciężarowego i przewiezione przez Francję i Niemcy do Polski.

Prokurator zabezpieczył majątek oskarżonych

W toku postępowania prokurator Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku na mieniu oskarżonych dokonał zabezpieczenia nieruchomości, samochodów oraz pieniędzy w łącznej kwocie ponad miliona złotych.

Źródło: pk.gov.pl

Zostaw odpowiedź