Kartele rozdają paczki na ulicach i pomagają najbiedniejszym mieszkańcom (VIDEO)

Fot. Zamaskowani członkowie kartelu, materiały prasowe
1 7 372

Organizację przestępcze w Meksyku, które na co dzień słyną ze swojej niezwykłej brutalności, zdecydowały się na udzielenie pomocy najbardziej potrzebujących w czasach kryzysu wywołanego pandemią Covid-19.

Zamaskowani i uzbrojeni gangsterzy z Gulf kartel przez ostatnie kilka dni rozwozili żywność w miejscowości Ciudad Victoria, leżącej w stanie Tamaulipas, niedaleko granicy ze Stanami Zjednoczonymi.

Jak podają meksykańskie media, kiedy najbiedniejsi mieszkańcy zobaczyli mężczyzn ubranych w kamizelki z logo kartelu, całymi grupami rzucili się, żeby odebrać rozdawane paczki. W darowiznach przekazanych przez kartel znajdowały się głównie ryż, fasola, olej i żywność w puszkach.

Fot. Paczki rozdawane przez CJNG, materiały prasowe

W stanie San Luis Potosi najbrutalniejszy kartel w całym Meksyku, News Generation Jalisco w ostatnią niedzielę odwiedził osiem gmin i udzielił pomocy najuboższym mieszkańcom. Gangsterzy załadowali swoją ciężarówkę kartonami i reklamówkami oznaczonymi literami CJNG oraz podpisanymi „Od waszych przyjaciół”.  W środku znajdowała się żywność, środki czystości, papier toaletowy.

Kilka nagrań z ostatnich dni trafiło do sieci:

Źródło: dailymail.co.uk

1 komentarz
  1. Shzh mówi

    Dobre chłopaki

Zostaw odpowiedź