Polacy próbowali przemycić narkotyki za 3,2 mln funtów. Usłyszeli wysokie wyroki

Fot. Stanisław W. i Robert W., National Crime Agency
0 5 159

Dwaj polscy kierowcy wpadli przy próbie przemytu dużej ilości narkotyków. Obaj mężczyźni zostali skazani i usłyszeli wysokie wyroki.

43-letni Stanisław W. i 55-letni Robert W. zostali zatrzymani w lutym 2020 roku. Kierowcy dostarczali ładunek z Holandii do Leicester w Wielkiej Brytanii. Transport miał zawierać plastikowe produkty, jednak w kartonach z towarem znajdowało się coś jeszcze.

Służby graniczne w trakcie kontroli w porcie w Harwich, w Essex ujawniły ukryte 64 paczki z heroiną, Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 32 kilogramy narkotyków, a ich wartość oszacowano na 3,2 miliony funtów.

Kierowcy zapewniali, że nie mieli pojęcia o narkotykach ukrytych w naczepie, jednak po przeprowadzeniu szczegółowej analizy na pakunkach z heroiną odnaleziono DNA Polaków. Funkcjonariusze zabezpieczyli również telefon, który przemytnicy wykorzystywali do kontaktu ze swoimi wspólnikami.

Polacy zostali oskarżeni o przemyt narkotyków klasy A i skazani w sądzie w Chelmsford. Stanisław W. usłyszał wyrok 14 lat pozbawienia wolności, natomiast Robert W. do więzienia trafi na 13 lat.

 

Źródło BBC
Zostaw odpowiedź