Przeszukanie w sądzie. Pracownik może być powiązany z gangiem pseudokibiców

Fot. Magdalena K., Facebook
0 8 053

Jak informuje reporter RMF FM, CBŚP przeprowadziło czynności w krakowskim sądzie okręgowym, w związku ze sprawą gangu pseudokibiców.

Śledczy dokonali przeszukania, którego celem było potwierdzenie, że jedna z kobiet pracujących w administracji miała dostęp do akt sprawy gangu kierowanego przez Magdalenę K. Przeszukano także miejsce zamieszkania podejrzanej kobiety. Prokuratura podejrzewa, że dzięki dostępowi do informacji mogła ona wpływać na postępowanie przeciwko pseudokibicom, z którymi prawdopodobnie jest powiązana.

Grupa przestępcza kierowana przez Magdalenę K. złożona była z członków bojówek pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Zorganizowana grupa przestępcza, w skład której wchodziło kilkadziesiąt osób, zajmowała się nielegalnym obrotem środkami odurzającymi.

Dopuszczała się również czynów przeciwko życiu i zdrowiu – często z użyciem niebezpiecznych narzędzi jak noże i maczety. W ten sposób atakowali oni pseudokibiców jednego z krakowskich i łódzkich klubów piłkarskich. Działalność grupy charakteryzowała się wysokim stopniem zorganizowania i podległości służbowej.

W toku postępowania prokurator ustalił, że grupa sprowadziła z Hiszpanii marihuanę w ilości nie mniejszej niż 5500 kg o szacowanej wartości czarnorynkowej 88 mln złotych, oraz kokainę z Holandii w ilości 120 kg o czarnorynkowej wartości ok. 4,3 mln Euro.

Funkcjonariusze CBŚP przyszli po podejrzaną 15 października 2018 roku, jednak kilka godzin wcześniej udało jej się uciec. Śledczy podejrzewali, że może ukrywać się m.in. w Hiszpanii, Tajlandii, czy na Ukrainie.

Dopiero pod koniec lutego 2020 roku namierzono ją w Budapeszcie. Podejrzana po pościgu uciekła węgierskiej policji, ale ostatecznie została schwytana na Słowacji w miejscowości Zwoleń.

 

Źródło RMF FM
Zostaw odpowiedź