Napad w środku dnia na oczach świadków. Rabusie zaatakowali przed wejściem do banku [WIDEO]

Fot. nagranie z napadu, YouTube
0 12 234

Do zuchwałego napadu doszło w zachodniej części Berlina. Rabusie w trakcie akcji nie zwracali uwagi na licznych świadków i przejeżdżające pojazdy.

W piątek około godziny 10 grupa napastników sterroryzowała ochroniarzy dostarczających kasety z pieniędzmi do banku Berliner Volksbank. Dwaj ochraniacze trafili do szpitala, jeden z nich odniósł ciężkie obrażenia. Rabusie przeładowali pieniądze do worka i odjechali autem marki Audi. Niedaleko autostrady w Schönebergu odnaleziono spalony samochód. Jak ustaliła policja, tablice rejestracyjne zostały wcześniej skradzione.

Bezpośrednio w rabunku pieniędzy wzięło udział czterech przestępców. Byli przebrani w stroje wykorzystywane przez służby techniczne. Co najmniej dwóch napastników było uzbrojonych. Cała akcja została wykonana błyskawicznie i rozegrała się na oczach pracowników banku, okolicznych biur i przechodniów.

Policja wszczęła śledztwo, nie podaje jednak jaka kwota została skradziona. Jak informują służby, to nie pierwszy napad przeprowadzony w taki sposób. Najprawdopodobniej za całym rabunkiem stoi grupa przestępcza, która specjalizuje się w takich kradzieżach.

Śledczy apelują o nieudostępnianie nagrań z całego zajścia, jednak kilka filmów trafiło już do sieci:

 

 

Zostaw odpowiedź