Pod poduszką trzymał 200 tysięcy złotych. 60-letni członek gangu zatrzymany

Fot. zabezpieczona gotówka, Straż Graniczna
0 4 603

10 lutego br. funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. W jego domu znaleźli nielegalne papierosy i krajankę o wartości 335 tys. zł, a w sypialni pod poduszką ponad 200 tysięcy złotych w gotówce.

Funkcjonariusze z W-MOSG w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie zatrzymali kolej kolejną, już dwudziestą ósmą, osobę, działającą w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa zajmowała się nabywaniem, przewożeniem, wytwarzaniem, przechowywaniem papierosów i suszu tytoniowego na ogromną skalę.

W mieszkaniu, garażu i samochodzie zatrzymanego w środę 60-letniego mężczyzny funkcjonariusze SG ujawnili ponad 210 tysięcy sztuk różnych papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości 158 tysięcy złotych i prawie 352 kilogramów krajanki tytoniowej o wartości 177 tysięcy złotych. Pieniądze w kwocie 207 050 złotych, ukryte w pudełkach po czekoladkach w sypialni pod poduszką, zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

Tak jak pozostali członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, mężczyzna odpowie przed sądem za działalność w jej strukturach oraz za nabywanie, przechowywanie i dalszą dystrybucję nielegalnych wyrobów tytoniowych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło Straż Graniczna
Zostaw odpowiedź