„Fama” skazany za kierowanie gangiem i podpalenie klubu przy ul. Foksal

Fot. Pożaru klubu, mat. prasowe
0 6 062

Krzysztof U. znany jako „Fama” w Sądzie Okręgowym w Warszawie został skazany za podpalenie klubu, usiłowanie dokonania rozboju, pobić, czy porwań.

„Fama” to przestępca, który w więzieniu spędził niemal całe życie. Pierwszy wyrok usłyszał w wieku 17 lat za usiłowanie zabójstwa i spowodowanie kalectwa. Został skazany na 15 lat, jednak kiedy wychodził na wolność, korzystając z przerw w odbywaniu wyroku, dokonywał kolejnych przestępstw. Łącznie ma na swoim koncie 9 wyroków.

Gangster w 2019 roku uzyskał pozwolenie na przerwę w odbywaniu kary. Jak twierdzi, założył firmę i zarabiał kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. W rzeczywistości stworzył gang i wraz z nim dokonywał przestępstw, za które został teraz skazany.

– Sąd uznał Krzysztofa U. ps. „Fama” za winnego wszystkich zarzucanych mu aktem oskarżenia czynów i wymierzył oskarżonemu karę łączną 25 lat pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 450 stawek dziennych przy ustaleniu wysokości jednej stawki na kwotę 200 zł. Krzysztof U. został również zobowiązany, solidarnie z innymi współoskarżonymi do zapłaty kwoty ponad 2,8 mln złotych tytułem obowiązku naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych przestępstwem spółek – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jednym z zarzutów, jakie ciążyły na Famie, było podpalenie klubu przy ul. Foksal. Miał działać na zlecenie właścicieli innego klubu – „The View”. Robert P. i Zbigniew L. także usłyszeli wyroki w związku z próbą zniszczenia konkurencji. Pierwszy z mężczyzn został skazany również w sprawie pobicia Marii O. 61-latki, która sprzeciwiała się ciągłemu zakłócaniu ciszy nocnej. Napastnicy docelowo chcieli doprowadzić do kalectwa, żeby poszkodowana poruszała się na wózku inwalidzkim.

– Sąd Okręgowy w Warszawie wymierzył Robertowi P. łączną karę 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywnę, zaś Zbigniewowi L. łączną karę 4 lat pozbawienia wolności i grzywny – przekazała Skrzyniarz.

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał również Karola T. – 8 lat więzienia, Damiana A. – 15 lat więzienia, Wojciecha S. – 8 lat więzienia, Łukasza G. – 3 lata i 6 miesięcy więzienia.

Źródło PAP
Zostaw odpowiedź