Poćwiartowane zwłoki i wiadomość dla Sekretarza Bezpieczeństwa Publicznego odnalezione w centrum miasta

Fot. Worki z rozczłonkowanym ciałem i wiadomość od CJNG, mat. prasowe
0 17 250

Na początku czerwca w Cancun doszło do szokujących wydarzeń. W turystycznej dzielnicy miasta odnaleziono ciało młodej kobiety. 

Zamordowana to 29-letnia Corina Yarinel Vargas Zambrano. Kobieta urodziła się w Wenezueli i pracowała tam w elitarnej jednostce detektywistycznej. Była dobrze wyszkolonym funkcjonariuszem, a jej rezygnacja była sporym zaskoczeniem dla całego oddziału. W Meksyku Corina pracowała jako kierowca ubera.

Jej ciało zostało poćwiartowane i porzucone w centrum miasta. Policja odnalazła trzy czarne worki, w których oddzielnie znajdowały się głowa, tułów i kończyny ofiary. Wraz ze zwłokami pozostawiono także wiadomość od Cartel Jalisco New Generation.

Fot. Corina Yarinel Vargas Zambrano, mat. prasowe

Na ujawnionym plakacie widniał napis – „To jest skierowane do ciebie, Jesus Alberto Capella Ibarra, który sprzedałeś stan Quintana Roo kartelowi Del Noreste […] zdradziłeś nas, ty ku**o.

Jesus Alberto Capella Ibarra to były komisarz policji, a także Stanowy Sekretarz Bezpieczeństwa Publicznego. Jest on znany ze swojego twardego stanowiska wobec karteli i niebezpieczeństwa wynikającego z ich działalności.

Jak poinformował Ibarra gangi w przeszłości doszły do porozumienia z rządem w sprawie miejsc wolnych od karteli i krwawych porachunków. Chodziło o strefy w miejscowościach, które przyciągają tysiące turystów tak jak m.in. miasto Cancun. Przemoc w takim miejscach szkodzi w znacznym stopniu gospodarce w całym kraju.

Teraz nowi członkowie karteli jak ci z Jalisco New Generation nie szanują starych zasad. Coś się zmieniło. Atakują swoich wrogów w obszarach miejskich. W miejscach dla turystów dochodzi do morderstw.” – tłumaczył Ibarra.

Sekretarz dodał także, że gangsterzy również spędzają czas w barach i lokalach, gdzie znajdują się osoby postronne nie mające związku z wojną narkotykową. Mimo iż turyści nie są celem karteli, to mogą stracić życie w zamachach, do których będzie dochodzić w miejscach publicznych.

Źródło: dailystar.co.uk

Zostaw odpowiedź