Kupił na aukcji używane auto. W środku czekała na niego niespodzianka warta 850 tysięcy dolarów.

Fot. Zabezpieczone narkotyki, policja
0 8 886

Mieszkaniec Laredo w amerykańskim stanie Teksas pod koniec maja wziął udział w licytacji, na której udało mu się zakupić tani, używany samochód. Nie spodziewał się jednak tego, co znajdzie w środku.

Kiedy mężczyzna odebrał swoje nowo nabyte auto, sprawdził pojazd oraz wszystko co się w nim znajduje. Kiedy znalazł w nim kilkanaście identycznych paczek, niezwłocznie zgłosił to na policję, podejrzewając, że mogą to być narkotyki.

Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z hrabstwa Webb, którzy ujawnili 17 pakunków z białym proszkiem. Na miejsce wezwano oddział z K-9, czyli specjalnie wyszkolonym psem.  Zwierzę wykryło kolejne 17 pakunków ukrytych w specjalnie przygotowanych kryjówkach.

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że odnaleziona substancja to kokaina, a samochód należał najprawdopodobniej do handlarza lub przemytnika narkotyków.

Łączną wartość zabezpieczonej kokainy oszacowano na około 850 tysięcy dolarów.

Martin Cuellar szeryf hrabstwa Webb przekazał swoje podziękowania mężczyźnie, który zgłosił swoje odkrycie na policję – „Dziękuje i gratuluję osobie, która nas zawiadomiła. Gdyby właściciel auta nie był z nami szczery, narkotyki mogłyby trafić w niepowołane ręce”.

Źródło: thedrive.com

Zostaw odpowiedź