„Oczko” i „Duduś” mogą odetchnąć, sąd umarza ich sprawę

fot. Marek M. "Oczko", materiały prasowe.
0 1 891

Dziś po południu, sąd w szczecinie postanowił, że nie będzie kolejnej rozprawy związanej z zabójstwem w poznańskiej agencji.

„Sąd jest związany wytycznymi sąd apelacyjnego, a więc kolejny proces musiałby się toczyć w sprawie podżegania do wymuszenia rozbójniczego, a nie pomocnictwa do zabójstwa. Ale sprawa podżegania przedawniła się już dawno, więc sprawę należało umorzyć. Nie oznacza to, że oskarżeni zostali uniewinnieni. Sprawa jest umorzona, bo zarzuty się przedawniły” – wyjaśnia sędzia Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Marek D.”Duduś” i Marek M.”Oczko” w połowie lat ’90, mieli pomagać zabójcom, ochroniarza poznańskiej agencji El Chico. Pomoc polegać miała na dostarczeniu broni oraz ukrywaniu mordercy bądź morderców. Za ten czyn, zostali już nieprawomocnie skazani na 15 lat, jednak finalnie udało im się wykręcić z tego wyroku.

Obaj panowie nie mogą jednak powiedzieć, że ich problemy się skończyły. Obu czekają procesy w innych sprawach. „Duduś” kilka miesięcy temu został aresztowany w Niemczech i sprowadzony do Polski, zaś „Oczko”, dwa tygodnie temu opuścił areszt za poręczeniem majątkowym w wys. 400 tys. zł.

źródło: GS.pl

Zostaw odpowiedź