Obława na mafijny klan. 37 osób zatrzymanych w Rzymie i Kalabrii

0 795

Włoscy karabinierzy zatrzymali we wtorek 37 osób w czasie wielkiej operacji przeciwko rzymskiemu klanowi Casamonica, uważanemu za organizację o charakterze mafijnym.

 

Zatrzymanym postawiono zarzuty między innymi handlu narkotykami i lichwy. Operację przeprowadziło 250 funkcjonariuszy w Wiecznym Mieście i w Kalabrii.

Jednym z aresztowanych jest Giuseppe Casamonica, uważany za obecnego bossa rodziny. Wyszedł on niedawno z więzienia, gdzie odbywał karę dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Mający długą historię klan to jedna z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych rzymskich rodzin prowadzących działalność przestępczą. Zdaniem śledczych metody jej działania podobne są do tych stosowanych przez najstarsze włoskie mafie.

Casamonica zasłynęli przed trzema laty ze spektakularnego i powszechnie potępionego pogrzebu szefa klanu, którego trumnę wieziono w karecie przy dźwiękach muzyki z filmu „Ojciec chrzestny”, wśród płatków róż zrzucanych z helikoptera.

Ceremonia wywołała oburzenie w Rzymie, a stołecznym siłom porządkowym zarzucono wtedy bezczynność i zbagatelizowanie zdarzenia, które zostało odebrane jako manifestacja siły i arogancji

źródło: PAP/TVN24

Zostaw odpowiedź