Międzynarodowy gang rozprowadził 1,5 tony kokainy i amfetaminy po całej Europie

fot. zdjęcie poglądowe, pixabay
0 1 149

Od października 2016 r. prokuratura i policja w Wuppertalu (Niemcy), przy wsparciu Europolu, prowadziły dochodzenie przeciwko międzynarodowej, zorganizowanej grupie przestępczej podejrzewanej o handel dużą ilością kokainy i amfetaminy oraz uprawę marihuany.

 

Latem 2017 roku podejrzani, z kilku lokalizacji w Holandii (między innymi Rotterdam i Venlo) wwieźli do Niemiec znaczne ilości kokainy i amfetaminy.

W Niemczech przechowywali substancje w mieszkaniach-magazynach, gdzie czekały one na dostarczenie do innych krajów europejskich, takich jak Dania, Szwecja, Szwajcaria, Austria i Włochy.

W maju zeszłego roku, śledztwo doprowadziło, do aresztowania dwóch osób w Danii, i identyfikacji dwóch kolejnych podejrzanych. Na początku czerwca, zakończyło się wydaniem sześciu nakazów aresztowania.

W czerwcu w Wuppertalu zatrzymano trzy osoby. W akcji udział brało  200 policjantów niemieckich i holenderskich, którzy przeprowadzili 18 rewizji domowych.

Sześć samochodów o wysokiej wartości, motocykle, 110 000 EUR w gotówce i dwa zegarki o wartości 500 000 EUR zostały zajęte.

Zlikwidowano także plantację marihuany, z setkami roślin, i skonfiskowano trzy paczki narkotyków, zawierające odpowiednio 50 kg, 41 kg i 14 kg amfetaminy. Śledczy obliczyli, że grupa przestępcza rozprowadziła około 1,5 tony kokainy i / lub amfetaminy w całej Europie w ciągu ostatnich dwóch lat.

Sprawa ta od samego początku była aktywnie wspierana przez Europol, który był gospodarzem i finansował spotkania operacyjne oraz ułatwił międzynarodową wymianę informacji poprzez wzajemne dopasowanie raportu wywiadowczego.

źródło: Europol

 

 

Zostaw odpowiedź