Nagranie rozmowy „Ramzesa” z „Westernem”, w którym koronny przyznaje się do pomówienia min. Materli

fot. fragment nagrania/Gazeta Wyborcza
0 6 013

Paweł P. znany jako „Ramzes”, jest gangsterem oskarżonym o gwałty i inne przestępstwa seksualne. W 2014 roku postanowił „dogadać się” z organami ścigania i za darowanie swoich przestępstw, wsypać kompanów, i jak się okazuje, również obce osoby.

W 2014 roku, został oskarżony przez dwie kobiety, o dokonanie na nich gwałtu. „Ramzesowi” postawiono zarzuty, a w połączeniu z wcześniejszymi przestępstwami na tle seksualnym, szykował się wysoki wyrok. Organy ścigania postanowiły więc zrobić z niego tzw. 60-tkę, czyli „małego świadka koronnego”, któremu daruje się lub łagodzi znacząco karę za dokonane przestępstwa, w zamian za złożenie obszernych zeznań, obciążających wspólników.

„Ramzes” zaczął zeznawać, wsypując członków poznańskiego półświatka. Tym sposobem zatrzymano min. Marka F. „Westerna” i członków jego grupy.

Po tym sukcesie, prowadząca sprawę, prokurator Agnieszka Nowicka dostała awans, a sprawa gwałtów jakich dokonał Paweł P. została umorzona.

Później, prokurator Nowicka, nadal korzystała z pomocy „Ramzesa”, który obciążył zeznaniami min. zawodnika MMA Michała Materlę czy poznańskiego gangstera Bogusława D. ps. „Dreks”.

Poniżej nagranie rozmowy które ujawnił Piotr Żytnicki z poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej:

 

Zostaw odpowiedź